Dodatkowe działania PIKON

Punkt Informacyjno- Koordynacyjny PIKON powołany został z myślą o osobach z niepełnosprawnościami - mieszkańców Warszawy.

Naszą misją jest wspieranie tych osób poprzez udzielanie rzetelnej wyczerpującej informacji dotyczącej ulg i uprawnień wynikających ze stopnia i rodzaju niepełnosprawności poszczególnych osób, doradzanie możliwych rozwiązań w sytuacjach trudnych, również w trybie konsultacji z ekspertami w odniesieniu do problemów prawnych, związanych z edukacją, problemów mieszkaniowych, rehabilitacji czy zatrudnienia.

Obok tej podstawowej działalności staramy się, aby Punkt PIKON był miejscem przyjaznym, z którym osoby z niepełnosprawnością identyfikują się, chętnie do nas wracają i polecają innym osobom potrzebującym wsparcia.

Działaniami, które temu służą to także: Galeria prac plastycznych

1. Galeria Prac Plastycznych

Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołami Specjalnymi i Ośrodkami Wsparcia, których uczniowie, osoby dorosłe z niepełonosprawnościami wystawiają swoje piękne artystyczne prace. Przekonajmy się sami odwiedzając naszą Galerię Prac Plastycznych.

Inspiratorką i opiekunką tego przedsięwzięcia była Pani Barbara Szostak.

Realizatorką i animatorką o artystycznej duszy obok oczywiście autorów prac plastycznych jest Pani Kinga  Walkowiak - nauczycielka plastyki, wychowawca klasy Zespołu Szkół Specjalnych nr 92. 

Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym też się włączyła. Pani Małgorzata Staniak-Pracz prowadząca w placówkach FPLN zajęcia plastyczne też prezentuje prace swoich uczniów w naszej Galerii.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.