Witamy na stronie PIKON

Drodzy Użytkownicy

PIKON - Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością powstał przede wszystkim dla Was, dla Waszych potrzeb, z inicjatywy wielu środowisk działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, władz m.st. Warszawy i  organizacji pozarządowych. Jest to projekt pilotażowy, trwający od 2016 do 2018 roku, realizowany przez Fundację Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Jesteś rodzicem lub opiekunem osoby z niepełnosprawnością? Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Szukasz informacji o dostępnych w Warszawie usługach na rzecz tej grupy mieszkańców? SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Celem PIKON jest gromadzenie i udzielanie informacji na temat oferowanego przez miasto, Wam, Waszym rodzinom i opiekunom wsparcia, ale również przekazywanie od Was informacji o Waszych potrzebach  odpowiednim instytucjom miasta i podmiotom działającymi na terenie Warszawy.

PIKON współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin, udzielając informacji w zakresie:
- miejsc pomocy, tj. placówek i organizacji,
- kompetencji służb i instytucji z terenu Warszawy,
- uprawnień i przysługujących świadczeń oraz kryteriach ich otrzymania,
- wsparcia w podejmowaniu ważnych decyzji.
                       
Baza PIKON będzie uzupełniać informacje, którymi dysponują władze m.st. Warszawy. Wiedza pozyskana przez PIKON pozwoli na trafniejsze planowanie i realizowanie przez właściwe instytucje koniecznych działań, tak aby podnosić jakość życia osób z niepełnosprawnością.

PIKON ma się przyczynić do pełniejszego wykorzystywania pakietu usług dla osób z niepełnosprawnością oraz do optymalizacji ich dystrybucji tak, aby trafiały tam gdzie są potrzebne i w wymiarze w jakim są niezbędne.
    
Zgłaszajcie swoje problemy i sugestie:

  • telefonicznie - pod numerami  22 654 09 35, kom. 661 439 072
  • mailowo - kontakt@pikon.org.pl
  • osobiście - Aleja Solidarności 93 (obok zabytkowego tramwaju)
    poniedziałek, środa, czwartek w godz.14.00 – 18.00
    wtorek, piątek w godz. 8.00- 12.00.
  • poprzez przygotowany dla Państwa formularz kontaktowy

Zasadą działania PIKON jest anonimowość osoby, która zgłasza się z prośbą o udzielenie informacji dla swojego problemu czy też dla problemu osoby, którą wspomaga.

Korzystajcie z oferty Punktu Informacyjno-Koordynacyjnego dla Osób z Niepełnosprawnością
i współtwórzcie z nami  propozycje zmian czy nowych rozwiązań.

ZAPRASZAMY         

logo FPLN                                                  Logo   

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.